تعمیر و ریست یونیت ایربگ

ایربگ یا کیسه هواچیست؟ تعمیر ایربگ و ریست کردن یونیت ایربگ چگونه انجام می شود؟

ایربگ یا کیسه هوا یکی از تجهیزات ایمنی نسبتا جدید در خودرو ها می باشد که در هنگام تصادف با باز شدن کیسه هوا از برخورد سرنشین با قطعات داخل خودرو جلوگیری میکند.

طرز کار ایربگ به زبان ساده

در جلوی خودرو دو سنسور نصب شده است که به ‌وسیله سیم به واحد کنترل مرکزی وصل شده است. در هنگام تصادف، یک سنسور الکترومکانیکی فعال می شود و به دستگاه کنترل مرکزی BCM هشدار می‌دهد. دستگاه کنترل مرکزی، جریان مدار پر شده خازنی را برای سوزاندن سوخت جامدی که در محفظه ایربگ قرار دارد به کار می‌اندازد. بخار حاصل از گاز تولید شده به سرعت کیسه را پر می‌کند. همزمان با آن کمربند ایمنی سفت شونده، محکم می شود و سرنشین را به صندلی می‌چسباند و پس از باز شدن  ایربگ باد آن سریع تخلیه شده و سرنشین میتواند حرکت کند .

اجزای اصلی سیستم ایربگ

باطری بکاپ

این باطری از طریق باطری اصلی ماشین شارژ می شود و اگر باتری اصلی ماشین شما خالی شده باشد، این باتری کار خود ادامه می دهد گاهی اوقات وجود اشکال در درون باطری بک آپ ایربگ می تواند باعث شود که چراغی هشدار ایربگ همیشه روشن بماند. 

سنسور تصادف

این سنسور ها معمولاً به سنسور های تصادف معروف هستند و می توانند در هنگام وقوع تصادف، ایربگ را موظف به باد کردن کنند.

در یک ماشین، سنسور های بسیار زیادی در نقاط مختلف بدنه خود دارد اما سنسور تصادف یکی از مهم ترین آن ها می باشد و گاهی اوقات وجود سیگنال های غلط در این سنسور یا هرگونه خرابی در سیم های آن می تواند باعث شود که چراغ ایربگ شما روشن بماند و بهتر است که زودتر این مشکل را برطرف کنید؛ زیرا در صورت باقی ماندن مشکل، ایربگ هنگام تصادف به درستی کار نخواهند کرد.

علت اصلی روشن شدن چراغ هشدار ایربگ چیست؟

سنسور شتاب سنج

این سنسور مسئول دریافت سیگنال ها از سنسورهای تصادف می باشد و سیم هایی که در این وسیله هستند، از طریق برق کار می کند. بخش دانستنی های خودرو اشاره می کند که وجود مشکل در آن ها می تواند باعث شود که چراغ سیستم همیشه روشن بماند و معمولاً بیشترین علت را هم این مورد شامل می شود. 

مخزن ایربگ

مخزن ایربگ یک سیستم کامپیوتری است که عملکرد کلی این سیستم را کنترل می کند و این سیستم می تواند اطلاعات را از سنسورهای تصادف بگیرد و و در هنگام تصادف، آن را باد کند.

زمانی که این سیستم از کار بیفتد یا مشکلی در آن وجود داشته باشد، می تواند باعث شود که چراغ هشدار ایربگ همیشه روشن بماند و گاهی اوقات آب ریختن روی این سیستم می تواند باعث از کار افتادن یا خرابی آن شود و حتی کمترین رطوبت نیز در آن تاثیر گذار است.

تعمیر یونیت ایربگ ( سخت افزار)

تعمیرات برنامه ای ایربگ

تعمیر فلت ایربگ

تعمیر سیم کشی ایربگ

تعویض ایربگ

تعویض کمربند یا پیش کشنده

تعمیر مودول ایر بگ

بعد از تصادف خودرو امکان دارد ایربگ‌های آن عمل کنند و به این دلیل که ایربگ‌ها قابل تعمیر نیستند نیاز است که تعویض شوند. همچنین بعد از عمل کردن ایربگ‌ها باید یونیت ایربگ نیز تعویض شود که چراغ ایربگ خاموش شود و امکان نصب ایربگ نو وجود داشته باشد. ولی به دلیل هزینه سنگین یونیت های ایربگ می‌توانید برای ریست و راه اندازی مجدد یونیت ایربگ عمل شده به مرکز تعمیرات برق خودرو ایسیو کار مراجعه کنید و با هزینه خیلی کمتر مجدد از یونیت ایربگ خود استفاده کنید. در تعمیرگاه تعمیرات برق خودرو خدمات نصب انواع ایربگ راننده، ایربگ شاگرد، ایربگ‌ زانویی،ایربگ پرده ای، ایربگ صندلی و … خودروهای داخلی و خارجی با گارانتی ارائه می‌شود. ریست یونیت ایربگ کلیه خودروهای داخلی، چینی، خارجی در ECU CAR انجام می‌شود.