تعمیر دینام خودرو

وظیفه دینام خودرو تولید برق خودرو و شارژ باطری می باشد. دینام ماشین در هنگام روشن بودن ماشین برق تولید می کند و این برق را به باطری و دیگر قسمتهای خودرو منتقل می کند. به طور کلی وظیفه دینام تولید برق و ذخیره برق در باطری خودرو می باشد. در صورت خرابی دینام ماشین، در مدت اندکی باطری ماشین شارژ خود را از دست می دهد به همین دلیل تعمیر دینام خودرو باید سریع انجام شود در غیر این صورت باطری ماشین تخلیه می شود و باعث اختلال در کارکردن خودرو می شود. پس به محض روشن شدن چراغ دینام خودور، باید سریع به فکر عیب یابی و تعمیر دینام خودرو باشید.

اجزای دینام خودرو:

استاتور دینام

استاتور از قطعات اصلی دینام است. استاتور از هسته و سیم پیچ ساخته شده است

آرمیچر

آرمیچر یا روتور،در قسمت مرکزی دینام است که از یک شفت اصلی فولادی و یک پوسته ی آهنی تشکیل شده است. آرمیچر دارای یک دسته سیم پیچ است که دور محور آرمیچر بر روی یک قالب پلاستیکی پیچیده می شود

آفتامات

رگلاتور در دینام  آفتامات نیز نامیده می شود. وظیفه آن در دینام کنترل جریان الکتریکی ورودی آرمیچر است.

دیود دینام

دیود یا یکسوکننده ولتاژ دینام، یکی از قطعات اصلی دینام است. جریان الکتریکی تولید شده در استاتور دینام بصورت چندین فاز متناوب یا AC است که به دلیل تغییر دور موتور دارای فرکانسی متغییر است.

خرابی در هر یک از این اجزاها باعث ایجا اختلال در کار دینام و در نهایت مشکل در خودرو می شود

تعمیر دینام در ایسیوکار بصورت تخصصی وبا ضمانت انجام می شود

تعمیر دینام خودرو های داخلی و وارداتی با بهترین قیمت در سریع ترین زمان ممکن، با ضمانت و ارائه فاکتور معتبر انجام خواهد شد.

تعمیر دیود دینام – تعمیر استاتور – تعویض بلبرینگ – تعویض آرمیچر – تعمیر کلکتور – تعمیر آفتامات دینام